Volkswagen(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Najbardziej znany „samochód dla ludu” na całym świecie. Niemiecka precyzja, trwałość i solidność. Niewiele samochodów osobowych na rynku motoryzacyjnym zrobiło taką furorę jak np. popularny Garbus. Modele Volkswagena są najchętniej wybieranymi samochodami osobowymi w wielu krajach.

Historia Marki Volkswagen

Początki marki sięgają lat 30-tych dwudziestego wieku. Wtedy to Adolf Hitler zlecił Ferdynandowi Porsche skonstruowanie auta dla szerokiego grona odbiorców. Pierwszy projekt powstał dwa lata później, ostatecznie jednak zbudowano 9 prototypów, z których zatwierdzono model Type 60. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1941 roku. Po II wojnie światowej firma produkowała pojazdy głównie na potrzeby armii. Niedługo później powstała aktualna nazwa marki – Volkswagen. Warto wspomnieć, że obecnie koncern Volkswagen to także następujące marki samochodowe: Audi, Seat, Skoda i Bentley. Firma posiada również akcje Bugatti, Porsche oraz Lamborghini. W 2016 roku koncern został po raz pierwszy największym na świecie koncernem w branży motoryzacji i tym samym prześcignął Toyotę.

Samochody Osobowe Volkswagen na Maxacar.pl

Tak naprawdę większość samochodów osobowych Volkswagen to rozsądny wybór. Za marką przemawia jakość i solidność w zakresie wyposażenia i komponentów używanych do produkcji. Jeśli szukasz zwrotnego samochodu do jazdy po mieście, sprawdź nasze ogłoszenia dotyczące najmniejszego auta w gamie koncernu – Volkswagena Up. Doskonale radzi on sobie w miejskim zgiełku i wąskich uliczkach. Jeśli liczą się dla Ciebie cechy przydatne poza miastem, warto rozważyć model Polo, a jeśli lubisz nieco usportowione wersje tradycyjnych modeli, na pewno polubisz Volkswagena Golf, ikonę segmentu C na rynku. Na bazie Golfa zbudowana jest Jetta – obecnie trzeci najbardziej popularny model marki (po Golfie i Passacie). I wreszcie hit sprzedażowy – Passat, synonim auta rodzinnego, niezawodnego i sprawdzającego się w każdych warunkach. Kierowcom stawiającym na większe auta, polecamy ogłoszenia dotyczące niezniszczalnych modeli Tiguan lub Caddy (SUV i minivan). Setki ogłoszeń dotyczące wszystkich tych modeli znajdziesz w serwisie Maxacar.