Škoda(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Od 1895 roku aż do dziś, Škoda wyróżnia się innowacyjnymi technologiami w branży motoryzacyjnej. Historia czeskiej marki rozpoczęła się właściwie w dwóch miejscach. Obecnie firma jest częścią niemieckiego koncernu Volkswagen. Samochody osobowe Škoda są w ostatnich latach jednymi z najczęściej wybieranych aut w Polsce.

Historia Marki Škoda

Ciekawostką jest to, że marka powstawała w dwóch zupełnie różnych miejscach, choć nie do końca w tym samym czasie. Pierwsza związana ze Škodą firma powstała w 1859 roku w Pilznie – był to przemysł metalowy, który zajmował się produkowaniem broni. Pierwsze samochody zaczęto produkować dopiero po drugiej wojnie światowej. W 1895 roku swą działalność rozpoczęła natomiast produkująca pojazdy firma Laurin&Klement. W 1924 roku firmy nawiązały współpracę, a po upadku komunizmu zaczęły współpracować również z niemieckim Volkswagenem (16 kwietnia 1991 roku niemiecka firma nabyła 30% udziałów). W 2000 roku Volkswagen nabył resztę akcji i od tego czasu jest jedynym akcjonariuszem czeskiej firmy. Od tego czasu firma rozwija się jeszcze bardziej dynamicznie. Każdego roku produkowane są setki tysięcy aut, nie tylko w czeskich fabrykach, ale i położonych w różnych miejscach w Europie i Azji. Firma ma między innymi trzy zakłady w Chinach.

Samochody Osobowe Škoda na Maxacar.pl

W Polsce rekordy popularności biją przede wszystkim dwa modele Škody: Škoda Octavia oraz Škoda Fabia. Na Maxacar.pl znajdziesz również inne propozycje czeskiej marki, między innymi Škodę Citigo, Roomster, Rapid i Yeti, a także samochód klasy premium – Škodę Superb. Obecny Superb jest chętnie wybierany ze względu na dostojny charakter i bardzo eleganckie kształty. Zdecydowanie wpisuje się w najbardziej aktualne trendy w segmencie premium. Jeśli stawiasz na funkcjonalność, innowacyjny design i niezawodność, jeden z modeli samochodów osobowych marki Škoda może być dla Ciebie idealnym wyborem.