Renault(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Większość kierowców, gdy słyszy „Renault”, od razu myśli o innowacyjnym francuskim designie. I jest to całkowicie poprawne myślenie, bo zmysłowy styl, elegancja i nowoczesne technologie to określenia, które najlepiej opisują tę markę. Jeśli cenisz sobie wyrafinowaną indywidualność, sprawdź ofertę samochodów osobowych Renault na Maxacar.pl

Historia Marki Renault

Niewiele osób wie, że marka Renault zaczynała jako mała firma, która powstała… w szopie. W roku 1899 trzej bracia Renault założyli spółkę Societe Renault Freres. Już po roku działalności firma miała na koncie 76 samochodów i zatrudniała ponad stu pracowników. W 1909 roku nazwa firmy została zmieniona na Les Automobiles Renault, a auta stały się bardzo popularne w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Ogromna sława przyszła z pierwszym tytułem Car of the Year dla Renault 16 – pierwszego hatchbacka – w 1956 roku. Od lat 70-tych XX wieku Renault współpracuje z Dacią, w 2004 roku jest właścicielem 99% akcji rumuńskiej marki. Obecnie francuski koncern tworzy alians z Nissanem i Mitsubishi, dzięki czemu jest jednym z liderów na światowym rynku motoryzacyjnym.

Samochody Osobowe Renault na Maxacar.pl

Samochody osobowe Renault często sprawdzają się zarówno w roli aut dla niedużej rodziny, jak i miejskiego samochodu dla jednego kierowcy. Dużym ich plusem jest często niezawodny silnik benzynowy, a także stosunkowo niskie koszty zakupu i eksploatacji. Używane samochody osobowe Renault nierzadko mają drobne usterki, jednak znaczną większość da się łatwo i niedrogo naprawić. W naszym serwisie ogromną popularnością wciąż cieszy się Renault Clio, produkowany od 1991 roku. Klienci często wybierają również oryginalny model Renault Megane, który jest jedną z najbardziej kompaktowych propozycji marki, a także najchętniej kupowany w Europie minivan – Renault Scenic. Wśród ogłoszeń publikowanych na Maxacar.pl są też oferty dla osób lubiących odrobinę adrenaliny. Im polecamy sportowe odmiany modeli Renault Clio RS i Megane RS. Znakiem rozpoznawczym wszystkich samochodów marki jest charakterystyczny romb na masce.