Peugeot(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Charakterystyczne logo z lwem, rozpoznawane dziś przez kierowców na całym świecie, zostało po raz pierwszy użyte w 1850 roku. Kilka lat później zostało oficjalnie zarejestrowane i od tego czasu firma Peugeot bardzo dynamicznie się rozwija.

Historia Marki Peugeot

Nazwa koncernu pochodzi od nazwiska rodziny Peugeotów – Francuzów zajmujących się młynarstwem i tkactwem od XV wieku. Pierwszy samochód wyprodukowany został w 1891 roku – był to pojazd z silnikiem Daimlera o mocy 3,5 KM. W 1903 roku firma wyprodukowała pierwszy motocykl, a 9 lat później ciężarówkę. Co ciekawe, w 1926 roku samochody Peugeot stanowiły znaczną liczbę z 916 jeżdżących w Warszawie taksówek (a raczej dorożek samochodowych), a i współcześnie, Peugeot 406 również zdominował rynek taksówkarski w tym mieście. Dwa lata temu Peugeot wraz z Citroenem przejął od General Motors markę Opel i tym samym stał się jednym z największych motoryzacyjnych gigantów na świecie. Jest też jedną z najbardziej utytułowanych marek w konkursie na Europejski Samochód Roku.

Samochody Osobowe Peugeot na Maxacar.pl

Jednym z najchętniej kupowanych samochodów osobowych Peugeot jest kultowy Peugeot 206, wyprodukowany już w liczbie ponad 7 milionów sztuk. Trzykrotnie zdobył on mistrzowski tytuł WRC. Ogromny powodzeniem cieszy się również jego sportowa wersja CC (cabrio – coupe) z elektrycznie składanym, dzielonym, sztywnym dachem, zainicjowana już w 1934 roku, produkowana jednak dopiero od roku 2000. Dostępna jest też limitowana wersja GT (Grand Tourisme) ze zmienionymi zderzakami. Wśród ogłoszeń publikowanych w naszym serwisie znajdziesz też słynnego Peugeota 3008, często chwalonego za wyjątkowo stylową sylwetkę i ciekawy design wnętrza. Samochód ten został wybrany Samochodem Roku w 2017 roku. Jest to pierwszy SUV, któremu przyznano ten tytuł od czasu ustanowienia nagrody. Jeśli jesteś fanem miejskich, bardzo kompaktowych i ergonomicznych samochodów, sprawdź ogłoszenia dotyczące Peugeota 108 (również w wersji z otwartym nadwoziem), a także Peugeota 208, następcę słynnej 206.