Opel(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Opel to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm motoryzacyjnych na świecie. Dodatkowo jedną z najstarszych. Od 2017 roku marka należy do francuskiej Grupy PSA.

Historia Marki Opel

Początki marki sięgają roku 1862, kiedy to niemiecki przemysłowiec Adam Opel rozpoczął produkcję maszyn do szycia. Tak, maszyn do szycia, których produkcja szybko zmieniła się w produkcję rowerów. Po śmierci Adama Opla biznes przejęli jego dwaj synowie i to oni rozpoczęli produkcję pojazdów silnikowych. Pierwszym był Opel System Lutzmann, sprzedano aż 11 egzemplarzy. W latach 20-tych dwudziestego wieku Opel staje się największym niemieckim producentem samochodów. Od tego czasu wszystko potoczyło się błyskawicznie, a w roku 1989 Opel wytworzył 25-milionowy egzemplarz w swojej historii.

Samochody Osobowe Opel – Niemiecka Jakość i Trwałość

Mimo iż wielu powątpiewa w solidną niemiecką robotę (większościowym udziałowcem jest amerykański koncern General Motors, a od 2017 marka należy do francuskiej Grupy PSA), Opel uznawany jest za pojazd „Made in Germany”. W Niemczech produkuje się większość modeli, jednak fabryki koncernu znajdują się również w Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji i Korei. Główne centrum projektowe znajduje się jednak w Niemczech.

Samochody Osobowe Opel na Maxacar.pl

W naszym serwisie Ople stanowią jedne z najliczniej ogłaszanych modeli. Do najbardziej popularnych samochodów osobowych Opel należą: Opel Vectra produkowany do 2008 (na bazie Vectry powstał m.in. dwudrzwiowy coupe Calibra), Opel Corsa (najdłużej produkowany model Opla, kompaktowe auto przeznaczone głównie do ruchu miejskiego) oraz Opel Astra (następca Kadetta), produkowany od 1991 kompaktowy samochód osobowy, który sprawdza się i w mieście, i w trasie. Ciekawą opcją dla fanów ekologii może być również model Ampera – samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu, który pokonuje dystans nawet do 80km z zerową emisją dwutlenku węgla do atmosfery.