Kia(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

"The Power to Surprise" – to motto zna każdy fan samochodów koreańskiej marki Kia. Nie każdy jednak wie, że średni roczny przychód Kia Motors to dziś prawie 20 miliardów dolarów, a marka wygrywa kolejne rankingi popularności w różnych kategoriach samochodów osobowych.

Historia Marki Kia

Kia Motors jest najstarszym koreańskim koncernem motoryzacyjnym. Należy obecnie do grupy Hyundai Kia Automotive. Początki firmy sięgają roku 1944, kiedy to koreańskie przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję części rowerowych w Seulu. W roku 1961 firma zaczęła również produkować motocykle, a następnie pojazdy dostawcze. Pierwszym samochodem Kia była ciężarówka o nazwie Tytan (rok 1971), a pierwszym samochodem osobowym był Brisa S100, produkowany od 1974 roku. Ekspansja na rynki europejskie rozpoczęła się w roku 1990, kiedy to koncern zmienił nazwę z Kia Industry Corp. na Kia Motors. W Polsce marka pojawiła się 5 lat później i po kilkunastu latach stała się jednym z wiodących w naszym kraju producentów aut osobowych. Marka produkuje zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze.

Samochody Osobowe Kia na Maxacar.pl

Kluczowym modelem koreańskiej marki jest obecnie Kia Sportage. Samochód pojawił się na rynku w 1993 i od samego początku podbija europejskie (w tym polski) rynki ciekawym designem, ponadprzeciętną wydajnością i stosunkowo niską do jakości ceną. Oferty sprzedaż Kii Sportage na pewno znajdziesz na Maxacar.pl. Popularnym i często pojawiającym się w ogłoszeniach modelem jest też kompaktowa Kia Ceed, której nazwa jest skrótem od Community of Europe (CE) i European Design (ED). Warto również zapoznać się z samochodami osobowymi hybrydowymi i elektrycznymi, które Kia od niedawna ma w swojej ofercie. Modele hybrydowe (Kia Niro i Optima) powiększyły portfolio marki w 2016 roku, w 2019 natomiast pojawiły się elektryczne Kia e-Soul i Kia e-Niro. Może to właśnie jeden z tych nowoczesnych samochodów osobowych Kia stanie się Twoim nowym ulubionym autem?