Ford(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Czy wiesz, że to nie Henry Ford jako pierwszy skonstruował samochód? Mimo wszystko i tak zyskał popularność na długie lata. Tak jak i założona przez niego firma – koncern Ford to jeden z najbardziej znanych na świecie koncernów motoryzacyjnych.

Historia Marki Ford

Pierwsza fabryka marki Ford powstała w 1903 roku w Stanach Zjednoczonych. Rozwijała się tak szybko, że już rok później otwarto kolejną, w Kanadzie. Dzięki efektowi skali firma błyskawicznie osiągnęła spektakularny sukces – przez pierwszych 20 lat wyprodukowano aż 20 milionów słynnego Forda T. Obecnie Ford posiada ok 80 fabryk i zatrudnia ponad 175 tysięcy osób. Cechą charakterystyczną koncernu jest dostosowanie do wymagań i preferencji rynków lokalnych. Modele dostępne w Europie nie są dostępne w żadnej innej części świata, podobnie z modelami amerykańskimi. Najbardziej popularne w Polsce samochody osobowe Ford to między innymi model Ka budowany w Bielsku-Białej, Ford Fiesta, Mondeo, Focus, SUV Kuga, vany: Galaxy i C-Max, a także modele dostawcze: Transit i Transit Connect. Warto również wspomnieć o najbardziej pożądanym modelu w całej historii marki Ford – ikonicznym Fordzie Mustangu. Zabójcze osiągi, rekordy sprzedaży, kultowy design – może to właśnie jest auto, którego poszukujesz? Znajdziesz je w naszym serwisie!

Samochody Osobowe Ford na Maxacar.pl

Obecnie samochody marki Ford słyną przede wszystkim z bezawaryjności i wydajności – są uznawane za jedne z najbardziej ekonomicznych samochodów osobowych na rynku motoryzacyjnym. Dostępny na całym świecie 3-drzwiowy model hatchback Ford Fiesta to absolutny fenomen, który podbił serca klientów na niemal wszystkich kontynentach, podobnie Ford Focus (sedan, hatchback lub kombi) i kompaktowy SUV Ford Escape (europejski Ford Kuga). Jeśli więc szukasz sprawdzonego samochodu, który będzie Ci służył długie lata, zapoznaj się z ogłoszeniami w Kategorii Samochody Osobowe Ford w serwisie Maxacar.pl.