Citroën(0)
Osobowe

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Citroen – pierwsza firma na świecie, która opanowała technikę produkcji seryjnej. Na początku produkowała sprzęt wojskowy, wliczając w to pociski artyleryjskie. Dziś jest jedną z najbardziej znanych marek kompaktowych samochodów osobowych, a ceny części zamiennych należą do najniższych na rynku motoryzacyjnym.

Historia Marki Citroen

Firma Citroen została założona w roku 1919 przez Andre Citroena. Jeden z pierwszych pojazdów marki wyprodukowano w pod koniec wojny. Co ciekawe, był on wyposażony w elektryczny rozrusznik i alternator. W latach 20-tych dwudziestego wieku firma była głównym dostawcą samochodów dla korporacji taksówkarskich w Paryżu, jakiś czas później została kupiona przez globalnego giganta Michelin. Swoje nietypowe logo Citroen zawdzięcza daszkowemu zazębieniu kół zębatych, które to firma produkowała dla Rolls Royce’a.

Czym Wyróżniają się Samochody Osobowe Marki Citroen

Citroen to marka, która mocno nawiązuje do przeszłości i widać to w kolejnych proponowanych przez firmę modelach. Samochody wyróżniają się ciekawą stylistyką inspirowaną nurtem vintage, a jednocześnie wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań. Samochodów takich jak np. Citroen C4 Cactus nie znajdziesz u żadnej z konkurencyjnych firm. Podobnie jak unikatowe modele C3, C4 czy C5. Modele Citroena mocno kojarzą się z oryginalnym, wręcz kosmicznym designem, które ciężko pomylić z konkurencją. Wiele propozycji Citroena zdobyło tytuł Samochodu Roku.

Samochody Osobowe Citroen na Maxacar.pl

Marka Citroen od wielu lat wdraża nowoczesne rozwiązania i standardy produkcji motoryzacyjnej. Auta Citroen w Ogłoszeniach sprzedaży aut tej marki na Maxacar.pl to więc unikatowa kombinacja komfortu, technologii, bezpieczeństwa i wydajności. Elegancka limuzyna, komfortowy minivan, kompaktowy samochód miejski, crossover czy SUV? Nieważne, jak wymagającą osobą jesteś, na Maxacar.pl znajdziesz samochód osobowy Citroen, który na pewno będzie odpowiadał Twoim potrzebom.